FCU - Ripensia, scor 2-2. Răducanu și Compagno au înscris pentru Știința!

FC Universitatea Craiova a remizat cu Ripensia Timișoara, scor 2-2.

200729 raducanu 02

Alb-albaștrii își continuă programul de pregătire iar elevii lui Eugen Trică au disputat la Severin al treilea lor joc de verificare, cel cu Ripensia. S-a putut observa că antrenamentele fizice foarte tari din ultimele zile și-au spus cuvântul iar jucătorii lui "Jose" au avut unele probleme în partea a doua a jocului.

După o primă repriză în care lupta s-a dus la mijlocului terenului, cu aparițiile lui Raicea și Negru în primul "11" pentru prima dată în cele trei jocuri de amicale, oltenii și bănățenii au încheiat la egalitate primele 45 de minute. Dar Eugen Trică mai mult ca sigur că deja și-a făcut o părere despre jucătorii pe care o să se bazeze în Liga 2 din sezonul viitor.

200729 compagno 02

În partea a doua a meciului, alb-albaștrii au reușit să deschidă scorul prin Răducanu, în minutul 60, în urma unui corner. Ambii tehniceni au făcut mai multe schimbări în cele două echpe, iar Ripensia a reușit să întoarcă rezultatul și a făcut 2-1. Însă italianul Andrea Compagno și-a făcut din nou datoria pentru Știința și a reușit în mintul 85 să își treacă în cont al doilea său gol în tricoul Universității, iar partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2,

Popa (Enache) - Negru , Gugu(c), Sigitas (Zanfir), Huyghebaert (Criștiu) - Cristea, D.Albu (Pop)- Raicea (Gîț) , Rogoveanu (Blidar), Raducanu - Compagno