FC Universitatea Craiova va întîlni Reșița în Cupa României. Pe ce stadion și pe ce dată se va juca meciul!

FC Universitatea Craiova și-a aflat adversarul din Cupa României. 

200722 FCU Resita 13 cristea

Federația Română de Fotbal a stabilit programul celui de-al treilea tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020/2021. De această dată, partidele nu se vor disputa pe parcursul unei singure zile, ci în decurs de trei. Primele jocuri vor avea loc pe 6 octombrie, apoi pe 7 octombrie, când intră în competiție și FC Universitatea Craiova, iar pe 8 octombrie se vor disputa ultimele meciuri.

FC Universitatea Craiova va juca în Cupa României cu Reșița, iar meciul se va disputa la Severin, pe 7 octombrie, de la ora 14:30.

Programul meciurilor din Cupa României

marți, 6 octombrie 2020, ora 14:30

Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița
AFC Unirea 1924 – Viitorul Şelimbăr
CSM Alexandria – CSM Slatina
SC Popeşti Leordeni – Progresul Spartac
AFC Odorheiu Secuiesc – FK Csikszereda

miercuri, 7 octombrie 2020, ora 14:30
Axiopolis Sport Cernavodă – Agricola Borcea
Mostiştea Ulmu – Unirea Slobozia
Dacia Unirea Brăila – CS Făurei
Metalul Buzău – CSM Focşani
Hușana Huși – Ştiinţa Miroslava
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău
Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava
FC Pucioasa – SR Municipal Braşov
CS Afumaţi – Concordia Chiajna
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti
 FC Universitatea Craiova – CSM Reșița
Sportul Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin
Minaur Baia Mare – Fotbal Comuna Recea

joi, 8 octombrie 2020, ora 14:30
ACSO Filiaşi – Pandurii Târgu Jiu

joi, 8 octombrie 2020, ora 17:30
Unirea Dej – Universitatea Cluj

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Duminică, 25 Octombrie 2020
Petrolul Ploieşti vs FC Universitatea
15:00
Marți, 3 Noiembrie 2020
FC Universitatea vs CS Aerostar Bacău
17:00
Sâmbătă, 7 Noiembrie 2020
ACS ASU Poli Timișoara vs FC Universitatea
11:00

Clasament Liga 2, 2020-2021

Loc Echipă J Pct
1. FC Universitatea 7 17
2. FC Metaloglobus 8 15
3. Universitatea Cluj 8 14
4. ACS ASU Poli Timișoara 7 14
5. Petrolul Ploieşti 7 13
6. FC Rapid 7 13
7. AFC Turris-Oltul 8 12
8. Dunărea Călăraşi 6 12
9. Unirea Slobozia 8 10
10. Farul Constanţa 7 10