Adrian Mititelu i-a găsit rapid înlocuitor lui Dan Vasilică. Vlad Țăran a semnat cu FCU

Vlad Țăran este noul preparator fizic al lui FCU.

vlad țăran

Conducerea lui FCU s-a mișcat rapid, după despărțirea de Vlad Vasilică și a anunțat oficial începerea activității lui Vlad Țăran la Fotbal Club Universitatea. Pe pagina oficială de facebook a fost făcut următorul anunț: 

Bine ai venit, Vlad Țăran!

Vlad Țăran va ocupa funcția de Preparator Fizic în cadrul echipei noastre, FCU 1948. Vlad Țăran este fost junior al echipei noastre în perioada 2006-2011.În trecut, Vlad Țăran a mai pregătit din punct de vedere fizic Echipele de Juniori ale Naționalei României (U15, U16, U17, U19), UTA Arad, AFC Hermannstadt, Al-Tai (Arabia Saudită), FC Rapid 1923, CS Mioveni și Abha (Arabia Saudită).Vlad Țăran a absolvit studiile de master în Pregătire Fizică la Universidad Europea y Real Madrid.Ca limbi străine, Vlad Țăran vorbeste fluent engleză și spaniolă.

Îi dorim mult succes în cadrului clubului nostru!", se arată în comunicat.

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Clasament Superliga

Loc Echipă Pct
10. Petrolul Ploieşti 35
11. Oțelul Galați 34
12. Poli Iași 33
13. FC Universitatea 31
14. Dinamo București 29
15. FC Voluntari 28