Sepsi-FC Universitatea Craiova a fost oprit definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 26

Meciul Sepsi-FC Universitatea Craiova a fost oprit definitiv în minutul 26.

bauza sepsi

Partida de șase puncte dintre Sepsi-FC Universitatea Craiova s-a disputat doar până în minutul 26. Arbitrul partidei, Andrei Chivulete suspendase inițial jocul 10 minute pentru scandări xenofobe ale suporterilor, trimițând echipele la vestiare, iar ulterior, după un minut de la reluare, fiul lui Florin Chivulete l-a oprit definitiv tot din cauza scandărilor respective.

Până atunci, meciul se disputase doar la o singură poartă, cu o Știința stăpână pe mijlocul terenului, iar Bauza și Bhassa arataseră că se află într-o bună dispoziție de joc. Este de urmărit acum ce se va decide la Comisia de Disciplină.

Sepsi (4-3-3): Niczuly (cpt.) - Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Dumitrescu - C. Matei, Păun, Aganovic - Tudorie, Safranko, Ștefănescu

Rezerve: Began - Ninaj, M. Tamas, Ispas, Francisco Junior, I. Gheorghe, Achahbar, A. Șerban, Rondon
Antrenor: Cristiano Bergodi

U Craiova (4-2-3-1): Gurău - Paramatti, Duarte, Agostinho Henriques, Huyghebaert - Albu, Vl. Achim - Baeten, Bauza (cpt.), Bahassa - Chițu
Rezerve: R. Popa - Negru, Mascarenhas, Zanfir, Van Durmen, Asamoah, Ganea, Ibrahim, Blănuță
Antrenor: Nicolo Napoli