FC Universitatea Craiova și-a întărit apărarea. Apostolos Diamantis a semnat cu Știința

FC Universitatea Craiova a transferat un nou fundaș central.
diamantis
Conducerea Științei a decis să își întărească defensiva după numărul mare de goluri pe care FC Universitatea Craiova le-a încasat în ultimele meciuri. Pe pagina de facebook a alb-albaștrilor a fost anunțat transferul fostului internațional Under 21 al Greciei.
 
"Bun venit, Apostolos Diamantis! 
Apărătorul central grec în vârstă de 23 de ani, cu înălțimea de 1.87 de metri, a semnat un contract valabil pentru un sezon cu opțiune pentru încă două sezoane din partea clubului nostru. 
Diamantis a venit la echipa noastră din postura de jucător liber de contract, fiind ultima dată legitimat la clubul Istanbulspor.
Apostolos a fost format de academia echipei PAOK și a reușit performanța de a juca în rolul de căpitan pentru selecționata de tineret a Greciei, unde a strâns un număr de 27 de partide, la grupele U18, U19 și U21. În prima ligă a Greciei a jucat în 91 de meciuri! 
Diamantis este al doilea jucător grec al nostru de la revenirea în prima ligă, după Papadopoulos.
FCU Craiova 1948 îi urează bun venit și îi dorim cât mai multe performanțe în tricoul nostru!
Apostolos Diamantis va purta numărul 25", se arată în comunicat.